Umowa kupna sprzedaży samochodu – co powinna zawierać?

Decydując się na zakup auta powinniśmy pamiętać o dobrze sporządzonej umowie kupna sprzedaży, zgadza się? Jest to kluczowy aspekt, ponieważ bez tego dokonanie transakcji będzie niemożliwe. Umowa powinna zawierać przede wszystkim szczegółowe dane sprzedającego oraz kupującego. Następnie należy przejść do danych pojazdu, które są również tak samo istotne jak dane tożsamości.

Krok po kroku!
Wypełniając umowę kupna sprzedaży powinieneś podać imię, nazwisko, numer dowodu osobistego, adres zamieszkania. Dotyczy to również osoby, która jest aktualnym właścicielem pojazdu. Następnie dane samochodu, gdzie powinien znaleźć się numer identyfikacyjny pojazdu VIN, model, marka, rok produkcji, aktualny przebieg i kolor. Oczywiście niektóre podpunkty będą dodatkowe. Najważniejsze są informacje, która pozwolą w szybki sposób zidentyfikować dany pojazd.

Uważaj na oszustów!
Przed zakupem pojazdu powinieneś uważać na oszustów. Dlatego podstawowa znajomość sporządzenia umowy kupna i sprzedaży musi znaleźć się na Twoim rozkładzie jazdy. Oznacza to, że należy zorientować się jak dokładnie wszystko wygląda, żeby w przyszłości nie dać się oszukać. Oczywiście są to skrajne sytuacje, jednak mają miejsce na całym świecie.

Poprzedni artykułKwota netto a brutto, czym się różni?
Następny artykułBudżet domowy, jak go planować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj