Masowe niszczenie dokumentów w Łodzi

Łódź zlokalizowana jest w centrum kraju. Jeszcze w XIX wieku była niewielką osadą; dziś jest miejscem, w którym nie brakuje nowych inicjatyw o charakterze naukowym, biznesowym i turystycznym. Przez długi czas dominował tu przemysł włókienniczy. Obecnie miasto oferuje wiele osobom, ceniącym m.in. atrakcyjną ofertę kulturalną. Prężnie działają tutaj teatry, muzea, filharmonie i inne instytucje, a co roku odbywają się w Łodzi znane festiwale filmowe i muzyczne.

Jak niszczyć dokumenty zgodnie z obowiązującym prawem?

Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy przedsiębiorca. Od kiedy w życie weszło RODO, kwestia bezpieczeństwa danych osobowych jest szczególnie ważna. Głośna debata publiczna dotycząca tych spraw zdecydowała o tym, że nawet osoby, które do tej pory były na tym polu laikami, doskonale wiedzą, jakie prawa przysługują im w związku z ochroną danych osobowych. Jednym z takich praw jest np. prawo do zapomnienia. W jego wyniku klient może żądać od podmiotu, który jest administratorem jego danych, do zaprzestania tego procesu. Firma jest wtedy zmuszona do zniszczenia takich informacji.

RODO wpłynęło nie tylko na to, że przedsiębiorstwa musiały uszczelnić pod względem bezpieczeństwa swoje codzienne procesy – zarządzanie i obieg dokumentacją. Ewentualne kary za złamanie rozporządzenia mogą spotkać przedsiębiorstwa, które nie dopatrzyły bezpieczeństwa np. podczas utylizacji dokumentacji. W świetle prawa niszczenie dokumentów uznawane jest za przetwarzanie danych osobowych. Również podczas tych czynności musimy więc zadbać o to, żeby informacje nie przedostały się do osób trzecich. Jak to zrobić?

Niszczenie dokumentów w Łodzi – czy da się zorganizować bezpieczną utylizację we własnej firmie?

Na to pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, bo wiele zależy, jak dokładnie rozumiemy termin „bezpieczeństwo”. Istnieją przedsiębiorstwa, dla których przejawem troski o bezpieczne praktyki utylizacji jest zakup zaawansowanej niszczarki biurowej. Takie urządzenia rzeczywiście charakteryzują się dużą sprawnością (są w stanie za jednym razem zniszczyć wiele stron). Oprócz tego pozwalają przedsiębiorcy czuć się dość bezpieczne, bo maszyny o wysokiej klasie tajności tną dokumentację na bardzo wąskie paski papieru. Niektóre firmy oczekują jednak jeszcze bardziej zaawansowanej ochrony i preferują rozwiązania, które całkowicie wykluczają ryzyko kradzieży danych. Na taką pewność pozwalają specjalne instalacje niszczące, którymi dysponują profesjonalni usługodawcy.

Czy zwiększone bezpieczeństwo to jedyny powód, dla którego firmy decydują się a niszczenie dokumentów poza siedzibą? To bezsprzecznie bardzo istotny bodziec, decydujący o tym, że przedsiębiorstwa chętnie podejmują taką współpracę. Komfort psychiczny i świadomość, że nie zostaniemy ukarani karą finansową, pozwala w pełni skupić się na innych, bardziej palących obowiązkach, związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. To jednak nie koniec zalet. Niszczenie akt z profesjonalistami pozwala na:

  • oszczędzenie czasu i energii własnych pracowników

Obsługa nawet bardzo sprawnie działającego urządzenia może być nużąca i czasochłonna, jeśli dysponujemy dużymi zbiorami akt. Jednocześnie jest to czynność, która angażuje pracownika w dużym stopniu, a to sprawia, że nie może on jednocześnie wykonywać swoich służbowych obowiązków. Masowe niszczenie akt wewnątrz firmy może więc negatywnie odbić się na innych, często ważniejszych procesach.

  • zwiększoną wygodę

Taki rzetelny usługodawca jak EkoAkta dba o to, żeby oferta była dopasowana do potrzeb klienta. Część przedsiębiorstw chce w jak największym stopniu skorzystać ze wsparcia. Wtedy warto wybrać wariant polegający na tym, że ekipa pomaga w opróżnianiu archiwów, półek, szafek, przewozi akta, a następnie wydaje oficjalne potwierdzenie, które poświadcza, że utylizacja zakończyła się sukcesem. Inni klienci wolą, aby w ich biurze pozostawić specjalnej pojemniki. Następnie samodzielnie w dowolnym czasie zapełniają je, a gdy wolne miejsce się skończy, specjaliści przyjeżdżają odebrać pojemnik. Popularność takiej opcji wśród klientów z Łodzi wynika również z tego, że EkoAkta odbiera dokumentację z każdej części miasta oraz z okolic.

Nowoczesne przedsiębiorstwo musi wybierać sposoby działania, które najbardziej mu się opłacają. Dla wielu firm niszczenie akt z pomocą specjalistów to nie tylko wybór opłacalny finansowo, ale też zabezpieczenie się przed kosztownymi konsekwencjami złamania RODO.

Jeśli chcesz wykonać profesjonalne i szybkie niszczenie dokumentacji w Łodzi zapraszamy na podstronę https://www.ekoakta.pl/niszczenie-dokumentow-lodz/

Poprzedni artykułJak bezpiecznie niszczyć dokumenty firmowe?
Następny artykułJak wyglądają szybkie pożyczki pozabankowe przez Internet?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj