Konta bankowe, na co uważać podczas ich zakładania?

Na polskim rynku działa duża liczba banków zagranicznych oraz jedynie kilka banków polskich. Wszystkie one mają w swojej ofercie podstawowe rachunki bankowe, jednak nie są to produkty identyczne.

Na co zwracać uwagę otwierając rachunek bankowy?

Konto bankowe to, coś czego potrzebuje dzisiaj większość dorosłych Polaków. Musimy mieć rachunek, na który wpłynie pensja, renta czy emerytura i potrzebujemy takiego rachunku także po to by móc wykonywać przelewy, które obecnie są najczęściej internetowe. Klient szukając konta bankowego zwykle chce, aby było ono jak najtańsze a najlepiej darmowe. Tutaj jednak trzeba uważać i wnikliwie czytać regulaminy, bo zwykle znajdują się opłaty ukryte albo opłaty warunkowe. Zanim otworzymy rachunek powinniśmy dobrze wybrać bank. Najlepiej taki, do którego mamy blisko i taki, który posiada wiele bankomatów oraz dostęp online. Wybierając konto sprawdźmy czy zapłacimy coś za jego otwarcie oraz jaka jest opłata za prowadzenie i posiadanie karty. Koniecznie należy także sprawdzić czy płatne są przelewy oraz ile zapłacimy za wypłatę gotówkową w oddziale banku.

Kiedy należy być czujnym?

Wiele banków oferuje promocyjne oferty czasowe, których koniec łatwo jest przeoczyć. Możemy na przykład otworzyć konto, które przez pierwszy rok będzie darmowe a w kolejnym przyjdzie nam zapłacić bardzo drogo. Podobnie bywa z kartami. Dość często tylko pierwsza z nich jest bezpłatna.

Poprzedni artykułChwilówka na dowód, na czym to polega?
Następny artykułKredyt hipoteczny, na co warto zwrócić uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj