Jak zaprzyjaźnić się ze stresem w czasie pandemii?

Ogłoszenie stanu epidemii pociągnęło za sobą znaczne skutki nie tylko ekonomiczne, ale także społeczne. Zamknięcie granic kraju, przymusowa izolacja, przejście na tryb pracy zdalnej… z dnia na dzień otoczyło nas wiele stresorów, a poradzenie sobie z lękiem i niepokojem stało się nie lada wyzwaniem.

Sytuacja, w której z dnia na dzień znalazły się miliardy ludzi w znacznym stopniu wpływa na naszą kondycję psychiczną. Takie wydarzenia jak utrata pracy, ryzyko zakażenia czy brak wsparcia od najbliższych mają stresogenny potencjał – wywołują stan niepokoju i silne emocje (strach, złość, wstyd), które potrafią zdezorganizować całe życie.

Stres, który pojawia się w wyniku nowych okoliczności może mieć poważne konsekwencje dla funkcjonowania jednostki, skutecznie utrudniając jej efektywną pracę i wykonywanie codziennych aktywności. Do potencjalnych skutków nasilającego się niepokoju możemy zaliczyć problemy z zasypianiem i koncentracją, zaburzenia odżywiania, nadużywanie środków odurzających czy pogorszenie się stanu zdrowia (zarówno fizycznego, jak i psychicznego). Mnogość negatywnych efektów powoduje, że właśnie teraz – jak nigdy wcześniej – istotna stała się umiejętność radzenia sobie ze stresem i emocjami.

Zarządzanie stresem i emocjami – techniki radzenia sobie w kryzysie

Nauka tego, jak samodzielnie zarządzać reakcjami stresowymi może być przydatna dla każdego z nas, a także dla naszych bliskich, znajomych i pracowników, którzy trudniej radzą sobie z napływającymi emocjami lub chcą pomóc innym.

Udział w szkoleniu BERNDSON „Zarządzanie stresem i emocjami”, które koncentruje się na nowoczesnych zagrożeniach, pozwoli rozwinąć kompetencje radzenia sobie i świadomego kontrolowania emocji w sytuacjach stresowych. W programie szkolenia uwzględniono przekazanie wiedzy nt. aktualnych koncepcji stresu i ich praktycznego zastosowania w zakresie m.in.:

  • strategii radzenia sobie ze stresem, akceptacji i zarządzania emocjami,
  • metod poznawczych do zmiany sposobu myślenia (wykorzystywanych do pracy nad pułapkami myślenia i natrętnymi, nawracającymi myślami),
  • technik relaksacyjnych i oddechowych.

Uczestnicy zostaną wyposażeni w wiedzę i narzędzia niezbędne do sprostania wyzwaniom obecnej sytuacji, a także wsparcia bliskich i współpracowników, dla których radzenie sobie ze stresem może być teraz szczególnie trudne.

Wszystkie szkolenia online BERNDSON są prowadzone na żywo w formule Live Training. Metody opracowane przez zespół BERNDSON pozwoliły na stworzenie innowacyjnego produktu, który dorównuje efektami tradycyjnym warsztatom stacjonarnym, a tym samym stał się nową jakością w realizacji projektów szkoleniowych.

Poprzedni artykułGdy komornik organizuje licytację, a tych chcesz wziąć w niej udział
Następny artykułInnowacyjne produkty z biobójczą technologią RBECO® protect by aXonnite ® rewolucją w branży opakowaniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj