Jak wyszukać firmę po NIP-ie?

Chcesz nawiązać współpracę z nowym kontrahentem, ale zastanawiasz się czy jest on zarejestrowanym i aktywnym przedsiębiorcą? Te informacje można w łatwy sposób uzyskać przeszukując sieć internetową.

Jak sprawdzić nowego kontrahenta?

Jeśli posiadasz nazwę firmy oraz jej NIP to sprawdzisz przez Internet czy podmiot jest aktywny. Do tego celu służą ogólno dostępne rejestry. Jeśli kontrahent prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą to informacje o nim znajdziesz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, jeśli to spółka prawa handlowego znajdziesz ją w Krajowym Rejestrze Sądowym, jeśli to spółka cywilna to znajdziesz ją również w CEIDG. Informacje, które otrzymasz po wpisaniu nazwy firmy i jej NIP to data rozpoczęcia działalności, adres, status firmy (aktywny lub zawieszony) oraz dane pełnomocników. Pozyskanym w ten sposób informacjom będziesz miał pewność, że Twój przyszły kontrahent jest podmiotem wypłacalnym i aktywnym. Bez obaw będziesz mógł nawiązać z nim owocną współpracę.

Uzyskanie takich informacji za pośrednictwem sieci internetowej jest całkowicie bezpłatne i są to dane ogólno dostępne dla każdego. Nie musisz obawiać się, że ktoś będzie wiedział, że sprawdzałeś jakiegoś przedsiębiorcę.

Poprzedni artykułBudżet domowy, jak go planować?
Następny artykułWypowiedzenie OC, jak je napisać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj