Jak napisać wypowiedzenie umowy telekomunikacyjnej?

Jesteś abonentem firmy telekomunikacyjnej i zastanawiasz się jak napisać wypowiedzenie umowy telekomunikacyjnej? W tym artykule podpowiadamy jak napisać takie wypowiedzenie.

Umowa telekomunikacyjna, a wypowiedzenie

W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, że wypowiedzenie umowy telekomunikacyjnej przed terminem jej zakończenia może wiązać się z poniesieniem dodatkowych kosztów. W rzeczywistości samo zakończenie umowy z danym operatorem trwa nie dłużej niż dwa miesiące i potem jesteśmy już wolni.

Chcąc zrezygnować z usług danego operatora musimy go w odpowiedni sposób o tym poinformować. Polskie prawo reguluje ten sposób i według ustawy wystarczy przedłożyć odpowiednie pismo. Niestety operatorzy telekomunikacyjni na swoich stronach internetowych nie udostępniają wzoru takiego pisma. Pismo to powinno zawierać informację o rozwiązaniu umowy, a także imię i nazwisko oraz adres zamieszkania osoby, na którą była podpisana umowa. Na piśmie tym nie może zabraknąć również własnoręcznego podpisu abonenta. Takie pismo należy zanieść do punktu obsługi klienta, gdzie zostanie przyjęte przez uprawnionego pracownika.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Państwu w napisaniu wypowiedzenia umowy telekomunikacyjnej. Po jego dostarczeniu musimy czekać na oficjalną odpowiedź operatora.

Poprzedni artykułJak napisać wypowiedzenie umowy o pracę?
Następny artykułSprzedaż łożysk w internecie – oferta sklepu Zaopatrzenie24

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj