Bezpłatny terminal płatniczy dla każdego przedsiębiorcy

Obecnie terminal płatniczy jest już niemal niezbędnym urządzeniem dla każdego przedsiębiorcy oferującego sprzedaż towarów czy usług. Wynika to z rosnącej popularności rozwiązań bezgotówkowych, a w szczególności płatności dokonywanych kartą. Także mniejsze firmy mogą uzyskać takie urządzenie bezpłatnie, korzystając z programu Polska Bezgotówkowa.

Dlaczego terminal płatniczy jest tak istotny z perspektywy przedsiębiorcy? 

Jeszcze parę lat temu posiadanie terminali płatniczych było często traktowane jako dodatkowy atut. Dotyczyło to zwłaszcza niewielkich sklepików czy punktów handlowo-usługowych w małych miejscowościach, gdzie płatności bezgotówkowe nie były realizowane tak często. Wynikało to z tego, że przedsiębiorcy obawiali się kosztów związanych z instalacją urządzeń oraz ich późniejszą obsługą. Tymczasem transakcje bezgotówkowe z roku na rok zyskują na popularności, co wiąże się także z coraz większą liczbą kart płatniczych, których obecnie w obiegu jest już ponad 41 milionów.

Badania rynku płatności w Polsce potwierdzają, że liczba transakcji bezgotówkowych wzrasta bardzo dynamicznie, nawet na tle innych krajów europejskich. Polacy w szczególności cenią sobie płatności bezgotówkowe dokonywane z pomocą karty, więc firmy opierające swoją działalność na sprzedaży towarów i usług zdecydowanie powinny zaopatrzyć się w terminale – zwłaszcza, że obecnie można je otrzymać bezpłatnie.

Darmowe terminale płatnicze w ramach programu Polska Bezgotówkowa

W związku z rosnącą popularnością transakcji bezgotówkowych i możliwością zachęcenia przedsiębiorców do skorzystania z nowoczesnych rozwiązań płatniczych, powstał program Polska Bezgotówkowa. Ma on promować transakcje bezgotówkowe, jednocześnie sprawiając, że właściciele mniejszych oraz średnich firm zaczną umożliwiać dokonywanie płatności poprzez terminal płatniczy. Jest to korzystne z perspektywy konsumentów, ale także samych przedsiębiorców.

W ramach programu mogą oni uzyskać bezpłatnie nawet trzy terminale płatnicze, a przez 12 miesięcy nie ponoszą też żadnych kosztów związanych z obsługą urządzeń. Dzięki temu zyskują nowych klientów, którzy oczekują już dostępności tego typu rozwiązań.

Firmy, które w ciągu ostatniego roku nie akceptowały płatności bezgotówkowych oraz spełniają określone warunki, mogą zgłosić się do programu na stronie https://bezgotowki.pl/. W tym celu należy wybrać odpowiednie terminale płatnicze dla swojego biznesu oraz wypełnić zgłoszenie informacjami odnośnie prowadzonej działalności. Wnioski zostają zweryfikowane i jeśli będą rozpatrzone pozytywnie, przedsiębiorca zyskuje nowe możliwości rozwoju swojej działalności.

 

 

Poprzedni artykułGenerowanie leadów sprzedażowych jako sposób na zwiększenie obrotów
Następny artykułJakie zmiany w Kodeksie pracy wchodzą w 2020 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj