Auto na służbową podróż – jak wynająć samochód we Wrocławiu?

Organizacja służbowej podróży to poważne przedsięwzięcie logistyczne wymagające uwzględnienia wielu aspektów. Osoba oddelegowana do wyjazdu potrzebuje m.in. sprawnego samochodu, który można szybko wypożyczyć we Wrocławiu. Wynajem aut to w takiej sytuacji często wybierane rozwiązanie.

Służbowa podróż wynajętym autem – dlaczego warto?

We Wrocławiu wynajem samochodów jest usługą oferowaną przez wiele wypożyczalni. Warto zdecydować się na nią z paru powodów. Przede wszystkim bogata flota zapewnia duży wybór, jeśli chodzi o modele i marki aut. W związku z tym dopasowanie pojazdu do charakteru podróży oraz indywidualnych preferencji kierowcy nie stanowi problemu. Kolejną istotna kwestia odnosi się do opłat. Przedsiębiorcy nie muszą płacić za ubezpieczenie czy serwis, a wydatki na wynajem mogą zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności. Na korzyść omawianej usługi przemawia też wygoda. Samochód zapewnia niezależność od innych środków transportu, dając tym samym swobodę w planowaniu wyjazdu.

Auto na służbową podróż – jak wynająć?

W PANEK S.A. samochód można zarezerwować online, zaoszczędzając w ten sposób mnóstwo cennego czasu. Podczas wypełniania prostego formularza elektronicznego należy podać termin i miejsce odbioru oraz zwrotu pojazdu. W przypadku samochodów wynajętych we Wrocławiu wypożyczalnia aut umożliwia ich oddanie w innym mieście – oczywiście działa to także w druga stronę. Przy wynajmie pojazdu na firmę wymagane jest zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub odpis z rejestru KRS, niezbędne są też dokumenty zawierające regon i NIP. Ponadto kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości, np. dowód osobisty.

Auto na służbową podróż – o czym pamiętać?

Przed wyruszeniem w podróż wynajętym samochodem trzeba najpierw dokładnie go sprawdzić i ewentualne nieprawidłowości zgłosić pracownikom wypożyczalni. Konieczne jest także zapoznanie się z umową z naciskiem na zapisy dotyczące m.in. tankowania czy dziennego limitu kilometrów.

Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać formację marketingową 4mat?
Następny artykułKiedy można starać się o Kindergeld?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj