Bezpłatny terminal płatniczy dla każdego przedsiębiorcy

Obecnie terminal płatniczy jest już niemal niezbędnym urządzeniem dla każdego przedsiębiorcy oferującego sprzedaż towarów czy usług. Wynika to z rosnącej popularności rozwiązań bezgotówkowych, a w szczególności płatności dokonywanych kartą. Także mniejsze firmy mogą uzyskać takie urządzenie bezpłatnie, korzystając z programu Polska Bezgotówkowa.

Dlaczego terminal płatniczy jest tak istotny z perspektywy przedsiębiorcy? 

Jeszcze parę lat temu posiadanie terminali płatniczych było często traktowane jako dodatkowy atut. Dotyczyło to zwłaszcza niewielkich sklepików czy punktów handlowo-usługowych w małych miejscowościach, gdzie płatności bezgotówkowe nie były realizowane tak często. Wynikało to z tego, że przedsiębiorcy obawiali się kosztów związanych z instalacją urządzeń oraz ich późniejszą obsługą. Tymczasem transakcje bezgotówkowe z roku na rok zyskują na popularności, co wiąże się także z coraz większą liczbą kart płatniczych, których obecnie w obiegu jest już ponad 41 milionów.

Badania rynku płatności w Polsce potwierdzają, że liczba transakcji bezgotówkowych wzrasta bardzo dynamicznie, nawet na tle innych krajów europejskich. Polacy w szczególności cenią sobie płatności bezgotówkowe dokonywane z pomocą karty, więc firmy opierające swoją działalność na sprzedaży towarów i usług zdecydowanie powinny zaopatrzyć się w terminale – zwłaszcza, że obecnie można je otrzymać bezpłatnie.

Darmowe terminale płatnicze w ramach programu Polska Bezgotówkowa

W związku z rosnącą popularnością transakcji bezgotówkowych i możliwością zachęcenia przedsiębiorców do skorzystania z nowoczesnych rozwiązań płatniczych, powstał program Polska Bezgotówkowa. Ma on promować transakcje bezgotówkowe, jednocześnie sprawiając, że właściciele mniejszych oraz średnich firm zaczną umożliwiać dokonywanie płatności poprzez terminal płatniczy. Jest to korzystne z perspektywy konsumentów, ale także samych przedsiębiorców.

W ramach programu mogą oni uzyskać bezpłatnie nawet trzy terminale płatnicze, a przez 12 miesięcy nie ponoszą też żadnych kosztów związanych z obsługą urządzeń. Dzięki temu zyskują nowych klientów, którzy oczekują już dostępności tego typu rozwiązań.

Firmy, które w ciągu ostatniego roku nie akceptowały płatności bezgotówkowych oraz spełniają określone warunki, mogą zgłosić się do programu na stronie https://bezgotowki.pl/. W tym celu należy wybrać odpowiednie terminale płatnicze dla swojego biznesu oraz wypełnić zgłoszenie informacjami odnośnie prowadzonej działalności. Wnioski zostają zweryfikowane i jeśli będą rozpatrzone pozytywnie, przedsiębiorca zyskuje nowe możliwości rozwoju swojej działalności.

 

 

Bezpłatny terminal płatniczy dla każdego przedsiębiorcy
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here